Ogólnopolski serwis na temat Poczty Polskiej

Co to jest MoneyGram?


24.04.2023 r.

Co to jest MoneyGram? Jak wysłać pieniądze przez MoneyGram? Ile kosztuje przelew MoneyGram Poczty Polskiej?

Co to jest MoneyGram?

MoneyGram to międzynarodowa usługa przekazów pieniężnych, która umożliwia łatwe i bezpieczne przesyłanie pieniędzy do ponad 200 krajów i terytoriów na całym świecie. Ta usługa jest dostępna w każdej placówce Poczty Polskiej, co czyni ją łatwo dostępną i wygodną dla klientów. Przesyłki w ramach MoneyGram mogą być również odebrane w placówkach Poczty Polskiej. Przede wszystkim usługa jest bardzo popularna, ponieważ pozwala na przesyłanie pieniędzy za granicę w łatwy i szybki sposób, bez konieczności zakładania specjalnego konta bankowego. Dzięki MoneyGram można korzystać z ponad 350 000 punktów usługowych na całym świecie, co umożliwia realizację transakcji w dowolnym miejscu i czasie.W Polsce transakcje MoneyGram są realizowane w polskiej walucie, dzięki czemu klient nie musi martwić się o kurs wymiany walut. Przesyłki są realizowane w gwarantowanym terminie, co oznacza, że pieniądze zostaną przesłane i odebrane w ustalonym czasie. Usługa MoneyGram jest bezpieczna, ponieważ korzysta z nowoczesnych technologii i procedur, które zabezpieczają transakcje przed oszustwami i nadużyciami. 
 

Jak korzystać z usługi MoneyGram?

Usługa MoneyGram to szybki, łatwy i bezpieczny sposób na przesłanie pieniędzy za granicę. Aby skorzystać z usługi, należy udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej, zlecić dyspozycję transferu, podać dane odbiorcy oraz kwotę, która ma zostać wysłana, a także uiścić opłatę za usługę. Pracownik poczty wygeneruje odpowiedni numer referencyjny transakcji, który będzie konieczny do odebrania przekazu przez odbiorcę. W trakcie realizacji usługi MoneyGram konieczne jest okazanie jednego ze wskazanych dokumentów tożsamości, takich jak dowód osobisty, paszport polski, paszport zagraniczny, karta stałego pobytu lub dowód osobisty z krajów Unii Europejskiej. Ten dokument będzie wymagany zarówno przy nadawaniu, jak i odbieraniu pieniędzy. Dzięki usłudze MoneyGram możemy przesłać pieniądze do ponad 200 krajów i terytoriów na całym świecie, a także odebrać przekazy nadane przez innych. W Polsce usługa jest realizowana w polskiej walucie, ale w przypadku zagranicznych transferów możliwe są płatności w innych walutach. 
 

Jak szybko realizowana jest usługa MoneyGram?

Przede wszystkim usługa MoneyGram oferowana przez Pocztę Polską cechuje się szybkim czasem realizacji. Większość przekazów pieniężnych jest dostarczana w ciągu kilku minut, co oznacza, że odbiorca może odebrać pieniądze bardzo szybko. W niektórych przypadkach, jeśli placówki agentów MoneyGram w kraju docelowym są otwarte, przekazy są realizowane nawet w 10 minut. Jednak warto pamiętać, że czas realizacji przekazu może się różnić w zależności od kraju i obowiązujących tam przepisów.

Ile kosztuje przelew MoneyGram?

Koszt usługi zaczyna się już od 18,90 zł. Znaczenie może mieć także kraj przeznaczenia, ilość przekazywanych środków oraz sposób ich odbioru. Szczegółowe informacje zawarte są w oficjalnym cenniku Poczty Polskiej pod adresem: https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2018/07/CENNIK-01.06.2019.pdf