Ogólnopolski serwis na temat Poczty Polskiej

Logotypy Poczty Polskiej


24.04.2023 r.

Logotypy Poczty Polskiej, logo Poczty Polskiej do pobrania. Nowe logo Poczty Polskiej. Co jest symbolem Poczty Polskiej?

Czym są logotypy Poczty Polskiej?

Logotypy Poczty Polskiej to ważny element identyfikacji wizualnej tej instytucji. Przedsiębiorstwo posiada kilka wersji swojego logo, które są wykorzystywane w zależności od celu i kontekstu. Wszystkie logotypy Poczty Polskiej charakteryzują się podobnymi elementami, takimi jak niebieska barwa, symbol sylwetki orła oraz nazwa "Poczta Polska". Kolejny wariant logotypu Poczty Polskiej to logo z sylwetką orła bez napisu, które jest wykorzystywane w reklamach, na banerach i plakatach. Innym logotypem Poczty Polskiej jest logo "e-poczta", które jest stosowane w celach związanych z elektroniczną korespondencją i usługami pocztowymi. Logotyp ten charakteryzuje się niebieskim kolorem oraz literami "eP" w kolorze białym.

Kolejnym logotypem Poczty Polskiej jest logo "Paczka w Ruchu", które jest wykorzystywane w celach promocyjnych usługi "Paczka w Ruchu". Ten logotyp składa się z nazwy "Paczka w Ruchu" oraz symbolu w kształcie okręgu, na którym widnieje litera "P" w kolorze niebieskim. Wszystkie logotypy Poczty Polskiej zostały stworzone w taki sposób, aby charakteryzować się łatwością rozpoznania i kojarzenia z instytucją. Niebieska barwa symbolizuje tradycję, zaufanie i rzetelność, a sylwetka orła nawiązuje do polskości oraz narodowej tożsamości.

Co jest symbolem Poczty Polskiej?

Symbolem Poczty Polskiej jest trąbka pocztowa. Jest ona charakterystycznym elementem, który symbolizuje tradycję i historię polskiej poczty. Trąbka pocztowa jest instrumentem dętym, który był wykorzystywany przez pocztę w celu przekazywania sygnałów dźwiękowych między poszczególnymi punktami pocztowymi. Z czasem, trąbka pocztowa stała się symbolem samej instytucji pocztowej oraz jej misji, jaką jest przekazywanie korespondencji i paczek. Należy zaznaczyć, że jest ona wykorzystywana przez Pocztę Polską w celach promocyjnych i marketingowych. Jest ona obecna na logo instytucji oraz innych materiałach promocyjnych, takich jak ulotki, plakaty czy banery. Ponadto trąbka pocztowa jest także obecna na elementach wyposażenia poczty, takich jak pieczątki, kurtyny i tablice informacyjne. Wszelkie logotypy Poczty Polskiej mogą zostać pobrane ze strony: https://www.poczta-polska.pl/logotypy/