Ogólnopolski serwis na temat Poczty Polskiej

Paczka Ukraina Plus Poczta Polska


25.04.2023 r.

Paczka Ukraina Plus Poczta Polska. Poczta Polska paczka na Ukrainę, jak przesłać paczkę na Ukrainę?

Paczka Ukraina Plus to jedna z usług oferowanych przez Pocztę Polską, która umożliwia wysyłkę przesyłek na Ukrainę. Ta usługa jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Paczka Ukraina Plus Poczta Polska oferuje szereg korzyści, takich jak szybka dostawa, pewność doręczenia przesyłki na adres odbiorcy, a także możliwość śledzenia przesyłki przez internet.

Informacje o paczce Ukraina Plus

Usługa Paczka Ukraina Plus oferowana przez Pocztę Polską umożliwia nadawanie przesyłek o maksymalnej wadze 20 kg oraz minimalnych wymiarach określonych przez regulamin. W przypadku przesyłek w formie rulonu minimalna suma długości i podwójnej średnicy wynosi 17 cm, a największy wymiar (długość) nie może być mniejszy niż 10 cm. Przesyłki nadawane w ramach tej usługi muszą mieć sumę długości i największego obwodu (mierzony w innym kierunku niż długość) o wymiarze maksymalnym wynoszącym 300 cm, przy czym żaden z wymiarów nie może przekroczyć 150 cm. Usługa umożliwia nadawanie przesyłek w opakowaniach własnych nadawcy lub dostępnych w sprzedaży opakowaniach Poczty Polskiej. Wymiary przesyłek przyjmuje się z tolerancją wynoszącą 0,2 cm.

Paczka jest dostarczana przez Pocztę Polską w ramach umowy z ukraińską pocztą Ukrposhta, co zapewnia szybką i bezpieczną przesyłkę. Czas dostarczenia paczki zależy od odległości pomiędzy nadawcą a odbiorcą oraz od wybranej opcji doręczenia. Przy nadawaniu paczki Ukraina Plus należy pamiętać o wymaganych dokumentach, takich jak faktura VAT lub list przewozowy. Należy także zwrócić uwagę na ograniczenia co do rodzaju przesyłki, na przykład nie można wysyłać niebezpiecznych substancji czy materiałów łatwopalnych. Łączna wartość przesyłanych przedmiotów nie powinna również przekraczać 400 złotych. Klienci mogą skorzystać z usługi Paczka Ukraina Plus przez wypełnienie formularza online na stronie Poczty Polskiej lub przez wizytę w placówce pocztowej. Cena za usługę zależy od wagi paczki oraz od wybranej opcji doręczenia.

Termin dostarczenia paczki Ukraina Plus

W strefie 1, która obejmuje większe miasta Ukrainy, czas dostarczenia paczki jest gwarantowany i wynosi 6 dni roboczych. W strefie 2, czyli pozostałej części kraju, termin dostarczenia paczki wynosi 11 dni roboczych. Warto jednak pamiętać, że terminy te są terminami gwarantowanymi, co oznacza, że Poczta Polska zobowiązuje się do dostarczenia paczki w wyznaczonym czasie. Jednakże czasami mogą wystąpić nieprzewidziane okoliczności, które wpłyną na opóźnienie dostarczenia przesyłki. Dlatego ważne jest, aby zawsze dokładnie zapoznać się z warunkami usługi oraz być cierpliwym w przypadku opóźnień.

Zawieszenie działania usługi paczka Ukraina Plus

Poczta Polska poinformowała o zawieszeniu od 25 lutego 2023 usługi Paczka Ukraina Plus. Decyzja ta została podjęta z uwagi na trudności z doręczeniem przesyłek na terenie Ukrainy oraz ewakuację mieszkańców, a także na prośbę operatora, z którym współpracują w tej kwestii. Przesyłki, które zostały przyjęte do momentu ogłoszenia komunikatu, zostaną opracowane, a następnie podjęta zostanie próba ich doręczenia. Jednocześnie jednak Poczta Polska utrzymuje możliwość nadawania listów zwykłych i poleconych, paczek pocztowych oraz EMS na teren Ukrainy. Warto jednak pamiętać, że w związku z sytuacją na Ukrainie może dojść do dłuższego przebiegu przesyłek oraz ich zwrotów, jeśli Poczta Ukrainy nie będzie mogła ich doręczyć. Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację na Ukrainie, Poczta Polska informuje, że mogą pojawić się kolejne ograniczenia w obsłudze przesyłek, o których będziemy informowani w odrębnych komunikatach.