Ogólnopolski serwis na temat Poczty Polskiej

Paczka pocztowa Poczty Polskiej


10.04.2023 r.

Co to jest paczka pocztowa Poczty Polskiej? Jak wysłać paczkę pocztową? Cennik, śledzenie paczki pocztowej.

Poczta Polska – Paczka pocztowa

Istniejąca w jednostce Poczta Polska paczka pocztowa jest rejestrowaną przesyłką, która zawiera rzeczy. Może być ona realizowana do przesyłek ważących poniżej dziesięciu kilogramów. Najprostszą formą wysyłki są paczki priorytetowe oraz ekonomiczne. W przypadku paczki priorytetowej przewidywany czas realizacji usługi to następny dzień roboczy. Jeśli chodzi o paczkę ekonomiczną przewidywany termin realizacji usługi to trzy dni robocze. Warto wiedzieć, że standardowe dopuszczone przedmioty do obrotu pocztowego do między innymi książki, ubrania, kosmetyki oraz dokumenty. Zawartością paczki, która została oznaczona napisem “ ostrożnie” są pszczoły i pisklęta ptactwa domowego oraz próbki z mlekiem. 

Jak wysłać paczkę pocztową?

Aby wysłać przez instytucję, jaką jest Poczta Polska paczkę pocztową, należy ją odpowiednio zapakować, tak aby nie uległa w czasie transportu wszelkim zniszczeniom. Należy pamiętać, żeby na opakowaniu możliwe było umieszczenie adresu pomocniczego, a także innych oznaczeń. Na paczce należy wyraźnie napisać adres nadawcy oraz odbiorcy. Przygotowaną paczkę interesanci powinni zanieść na pocztę oraz poprosić o wybrany druk, w którym obowiązkowo należy wypełnić puste pola. Wypełniony druk i przesyłkę należy przekazać w okienku pocztowym. Opłata paczki pocztowej zależy od jej wagi, a także wybranych opcji.

Poczta Polska przesyłki zagraniczne

Należy wiedzieć, że Poczta Polska przesyłki zagraniczne również posiada w swojej ofercie. Dostępna usługa EMS jest realizowana do ponad 170 krajów na całym świecie. Można ją nadać w placówce oraz bezpośrednio u kuriera. Oferowana przez Pocztę Polską Paczka Ukraina PLUS posiada gwarantowane terminy doręczeń dla paczek nadanych do Ukrainy. Dlatego, że przesyłki zagraniczne są transportowane drogą powietrzną należy zweryfikować, czy przesyłana zawartość jest dopuszczona w tego rodzaju transporcie. 

Paczka Pocztowa 48

Paczka Pocztowa 48 jest to usługa świadczona przez Pocztę Polską, która polega na dostarczeniu przesyłki do interesanta lub punktu z którego samodzielnie może ją odebrać. Gwarantowany czas dostarczenia przesyłki do dwa dni robocze od daty nadania. Paczka Pocztowa 48 pozwala na przesłanie dokumentów, żywych roślin, towarów handlowych, a także elementów kruchych, w tym ceramiki oraz szkła.