Ogólnopolski serwis na temat Poczty Polskiej

Przekierowanie przesyłek Poczta Polska


24.04.2023 r.

Przekierowanie przesyłek Poczta Polska. Jak działania dosyłanie przesyłek na inny adres? Jak przekierować paczkę?

Dosyłanie przesyłek Poczta Polska

Przekierowanie przesyłek to usługa oferowana przez Pocztę Polską, która umożliwia przesłanie paczki lub listu na nowy adres. Może to być przydatne w sytuacji, gdy odbiorca zmienił miejsce zamieszkania lub przebywa poza miejscem dostarczenia. Aby skorzystać z usługi przekierowania, należy udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej i wypełnić odpowiedni formularz. W nim należy podać informacje o nadawcy, odbiorcy, a także o starym i nowym adresie.

Ile kosztuje przekierowanie paczki?

Decydując się na przekierowanie w placówce pocztowej, należy również uiścić opłatę za usługę przekierowania w wysokości 6 zł. Wypełniając formularz online usługa jest bezpłatna. Wymaga to jednak uwierzytelnienia tożsamości przez profil zaufany lub fizycznie we wskazanej przez system placówce poczty. Oferowane przez spółkę Poczta Polska przekierowanie korespondencji na inny adres może spowodować, że zostanie ona dostarczona trochę później. Przekierowanie przesyłek może być wykorzystane w przypadku zarówno przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych. Należy jednak pamiętać, że w przypadku przesyłek międzynarodowych koszty usługi mogą być wyższe, a czas dostarczenia przesyłki może się wydłużyć. Jest to bardzo wygodna opcja dla osób, które nie mogą odbierać przesyłek na swoim dotychczasowym adresie. Warto jednak pamiętać, że należy złożyć odpowiedni wniosek i uiścić opłatę za usługę.

Jak przekierować przesyłkę na inny adres Poczta Polska?

Aby przekierować przesyłkę na inny adres za pośrednictwem Poczty Polskiej, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Poczty Polskiej. Ten formularz wymaga podania danych adresowych oraz numeru przesyłki, którą chcemy przekierować. Następnie należy przekazać wypełniony formularz listonoszowi lub złożyć go osobiście w placówce pocztowej. Po złożeniu formularza i dokonaniu opłaty za usługę przekierowania, przesyłki zostaną kierowane na nowy adres. Warto zaznaczyć, że przekierowanie przesyłek jest usługą odpłatną i należy uiścić opłatę za każdą przesyłkę, która ma zostać przekierowana. Przekierowanie przesyłek na inny adres jest przydatne w przypadku, gdy nie można ich odebrać na dotychczasowym adresie lub gdy interesanci się na stałe, lub czasowo zmienili adres zamieszkania. Dzięki tej usłudze można mieć pewność, że ważne przesyłki dotrą na czas bez żadnych problemów.