Ogólnopolski serwis na temat Poczty Polskiej

Śledzenie przesyłek zagranicznych Poczty Polskiej


17.04.2023 r.

Śledzenie przesyłek zagranicznych Poczty Polskiej. Szczegółowe śledzenie przesyłek zagranicznych. Śledzenie Przesyłek Międzynarodowych.

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej towarów kupujemy w zagranicznych sklepach internetowych, śledzenie przesyłek zagranicznych staje się coraz ważniejsze. Dzięki temu możemy poznać aktualny status naszej przesyłki oraz dowiedzieć się, kiedy będzie ona doręczona. Aby śledzić swoją przesyłkę, musimy posiadać numer przesyłki, który otrzymaliśmy od sprzedawcy lub przewoźnika. Ten numer jest unikalnym identyfikatorem naszej przesyłki i umożliwia nam śledzenie jej drogi od momentu nadania do momentu doręczenia. Taką usługę oferuje między innymi Poczta Polska.

Najczęściej numery przesyłek zagranicznych składają się z kombinacji liter i cyfr. Litera na początku oznacza kraj pochodzenia przesyłki, a cyfry są unikatowym numerem nadanym przez przewoźnika. Dzięki śledzeniu przesyłek zagranicznych możemy dowiedzieć się m.in. o: statusie przesyłki (nadana, w drodze, doręczona), miejscu, w którym aktualnie znajduje się przesyłka, szacowanym czasie dostarczenia przesyłki, informacjach o opłatach celnych (w przypadku przesyłek spoza UE). Coraz więcej ludzi korzysta ze śledzenia przesyłek zagranicznych. W dobie powszechności zakupów internetowych i wysyłki towarów z zagranicy możliwość śledzenia przesyłki jest bardzo ważna i wygodna dla wielu osób.

Gdzie możemy śledzić przesyłki zagraniczne?

Istnieje wiele stron internetowych oraz aplikacji mobilnych, które umożliwiają śledzenie przesyłek zagranicznych Poczty Polskiej. W Polsce najpopularniejszymi serwisami są Poczta Polska oraz firmy kurierskie. Śledzenie przesyłek zagranicznych jest bardzo przydatne, ponieważ umożliwia nam kontrolowanie procesu dostarczenia naszej przesyłki oraz dostarcza nam informacji o jej aktualnym statusie. Możemy w ten sposób szybciej reagować na ewentualne problemy i błędy w dostawie.

Śledzenie przesyłek jest możliwe przez oficjalną stronę Poczty Polskiej pod adresem: https://emonitoring.poczta-polska.pl/

Jak sprawdzić, czy przesyłka dotarła za granicę?

Aby sprawdzić, czy przesyłka dotarła za granicę, można skorzystać z różnych sposobów w zależności od wybranej formy przesyłki i przewoźnika. W przypadku przesyłek wysłanych za granicę za pośrednictwem poczty lub kuriera najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z usługi śledzenia przesyłki oferowanej przez przewoźnika. Przewoźnicy zazwyczaj udostępniają narzędzia online, w które można wpisać numer przesyłki i sprawdzić jej aktualny status. Jeśli przesyłka została wysłana za pośrednictwem firmy kurierskiej, można skontaktować się bezpośrednio z obsługą klienta firmy kurierskiej i zapytać o status przesyłki.

Zaginiona przesyłka za granicą śledzenie

Jeśli paczka zaginęła za granicą, warto podjąć kilka kroków, aby spróbować ją odnaleźć. Pierwszym krokiem powinno być skontaktowanie się z nadawcą przesyłki, aby sprawdzić, czy mają numer śledzenia lub jakieś informacje, które mogą pomóc w jej odnalezieniu. Jeśli nadawca nie ma takich informacji, warto sprawdzić status przesyłki na stronie internetowej firmy kurierskiej lub poczty, która zajmowała się jej przewozem. W przypadku braku takiej możliwości, należy skontaktować się bezpośrednio z firmą kurierską lub pocztą i poprosić o pomoc w odnalezieniu przesyłki. Gdy te kroki zawiodą, można złożyć reklamację u firmy kurierskiej lub poczty, w której należy podać wszystkie niezbędne informacje na temat śledzonej przesyłki oraz jej wartość. Jeśli chodzi o przesyłki ubezpieczone, może istnieć możliwość uzyskania odszkodowania za zaginięcie przesyłki.