Ogólnopolski serwis na temat Poczty Polskiej

Gdzie jest moja paczka?


03.04.2023 r.

Dzięki stronie poczta-polska.info.pl zarówno adresat jak i odbiorca mogą sprawdzić i dowiedzieć się na temat opcji śledzenia przesyłki. Strona ta zawiera wszelkie dostępne informacje w zakresie danych poszczególnych placówek Poczty Polskiej jak także właśnie opcje sprawdzenia drogi przesyłek.

Poczta Polska możliwość śledzenia przesyłek

Opcja e-monitoringu przesyłek, jaką daje nam Poczta Polska jest bardzo łatwa i istotna do zrealizowania. Jest to bowiem najlepszy sposób na weryfikację lokalizacji przesyłki oraz przewidzenia czasu jej dostarczenia do odbiorcy. W przypadkach gdy klient domaga się roszczeń związanych między innymi z czasem doręczenia, informacje o tym co dzieje się z daną przesyłką przy pomocy sprawdzenia gdzie i przez jakie punkty przejeżdżała, dają podstawę prawną w tego typu sprawach.

W jaki sposób można śledzić status przesyłki Poczta Polska

Śledzenie paczki jest niebywale proste. Wystarczy tylko skorzystać ze strony poczta-polska.info.pl i wejść w odpowiednią zakładkę. Przy pomocy odpowiedniego numeru przewozowego można bardzo szybko sprawdzić, jaką drogę pokonała paczka, przez jakie punkty przejeżdżała i w jakich godzinach, a także mniej więcej domyśleć się czasu jej doręczenia. Po wpisaniu tego numeru strona poczta-polska.info.pl poda wszystkie istotne informacje na temat przesyłki.

Poczta Polska tracking

Tracking przesyłek między Pocztą Polską, a także operatorami zagranicznymi, którzy dostarczają paczki spoza granic Polski, daje nam trzy możliwe typy dostaw. Są to przesyłki kurierskie, przesyłki listowe, a także przesyłki paczkowe. Poczta Polska jednak zastrzega sobie, że informacje podawane do wiedzy klientów, związane z monitoringiem są tylko poglądowe. Pomimo wszelkich możliwych starań zapewniających bardzo precyzyjne określenie, gdzie dana paczka się znajduje, klient może otrzymać tylko informacje o punktach, a nie o dokładnej lokalizacji przesyłek. Warto jednak skorzystać z opcji śledzenia przesyłek na stornie poczta-polska.info.pl, gdyż mimo wszystko informacje, jakie dostaje klient, mogą znacznie ułatwić mu czas przypuszczalnego dostarczenia paczki do jego rąk.