Ogólnopolski serwis na temat Poczty Polskiej

Spis Pocztowych Numerów Adresowych


25.04.2023 r.

Spis Pocztowych Numerów Adresowych, lista PNA. Baza kodów pocztowych, lista kodów pocztowych w jednym miejscu.

Lista Pocztowych Numerów Adresowych

Spis Pocztowych Numerów Adresowych to zestawienie wszystkich kodów pocztowych w Polsce wraz z odpowiadającymi im adresami. Spis ten umożliwia szybkie i łatwe odnalezienie odpowiedniego adresu w kraju, co jest szczególnie istotne w przypadku wysyłania korespondencji pocztowej. W Polsce ten spis jest dostępny w formie drukowanej oraz elektronicznej. W wersji drukowanej można go nabyć w placówkach Poczty Polskiej oraz księgarniach. W wersji elektronicznej spis jest dostępny na stronie internetowej Poczty Polskiej oraz w postaci aplikacji mobilnej. Listę można pobrać pod adresem:

https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2013/11/spispna.pdf

W spisie pocztowych numerów adresowych znajdują się informacje o kodzie pocztowym, nazwie miejscowości oraz ulicy, a także numerze budynku i lokalu. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla osób i firm zajmujących się korespondencją, ponieważ pozwala na szybkie i dokładne adresowanie przesyłek. Poczta Polska regularnie aktualizuje spis pocztowych numerów adresowych, aby zapewnić jego kompletność i aktualność. Zmiany w spisie są wprowadzane w przypadku zmiany nazwy ulicy lub miejscowości, dodania nowych ulic czy zmiany numeracji budynków. Dzięki spisowi pocztowych numerów adresowych wysyłanie korespondencji pocztowej stało się łatwiejsze i bardziej efektywne. Osoby wysyłające listy czy paczki mają pewność, że adres odbiorcy zostanie poprawnie i szybko dostarczony, co zwiększa zadowolenie klientów i pozytywnie wpływa na wizerunek Poczty Polskiej.

Jak sprawdzić kod pocztowy adresu?

Aby sprawdzić kod pocztowy adresu można skorzystać z wyszukiwarki kodów, która jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej Poczty Polskiej. Wystarczy wpisać nazwę miejscowości lub ulicy, a system automatycznie wyświetli poprawny kod pocztowy. Można także zwrócić się bezpośrednio do przedsiębiorstwa, dzwoniąc na infolinię lub odwiedzając oddział pocztowy. Pracownicy Poczty pomogą w znalezieniu odpowiedniego kodu pocztowego i udzielą wszelkich informacji na temat adresowania przesyłek. Wyszukiwarka kodów pocztowych jest bardzo przydatna, zwłaszcza dla osób, które wysyłają wiele przesyłek pocztowych i chcą mieć pewność, że kod pocztowy, który wpiszą, będzie prawidłowy. Dzięki tej usłudze można również łatwiej adresować przesyłki, zwłaszcza jeśli nie zna się dokładnie adresu odbiorcy. Wyszukiwarka kodów pocztowych na stronie Poczty Polskiej jest bardzo intuicyjna w użyciu, co sprawia, że nawet osoby niezaznajomione z obsługą internetu powinny sobie z nią poradzić bez większych problemów.