Ogólnopolski serwis na temat Poczty Polskiej

Jak nadać paczkę Poczta Polska?


03.04.2023 r.

Wiele osób decyduje się dzisiaj na skorzystanie z wysłania paczki poprzez kuriera. Poczta Polska przy każdej takiej usłudze, daje także klientowi możliwość sprawdzenia za pośrednictwem strony poczta-polska.info.pl w odpowiedniej zakładce, kiedy, i o której godzinie jego paczka została dostarczona do danego punktu.

Elastyczny odbiór paczek

Przy zakupach online, możliwe jest wybranie odpowiedniego automatu, bądź także punktu z sieci punktów odbioru i automatów Poczty Polskiej. W takim wypadku, gdy przesyłka dotrze do miejsca docelowego i będzie gotowa do odbioru, klient otrzyma SMS bądź email potwierdzający. W międzyczasie możliwe jest śledzenie przesyłki za pomocą strony poczta-polska.info.pl.

Możliwe opcje nadawania przesyłek

Za pomocą Elektronicznego Nadawcy

Jedną z możliwości nadania przesyłki jest skorzystanie z Elektronicznego Nadawcy. Dzięki tej opcji możliwe jest nadanie paczki z dowolnego punktu Poczty Polskiej. Przy takiej opcji nie tracimy możliwości w dowolnym momencie sprawdzenia, gdzie znajduje się, nadana przez nas przesyłka.

Za pomocą metody tradycyjnej

W celu skorzystania z tej metody, należy wcześniej przygotować dokładny adres punktu odbioru, w którym adresat będzie chciał odebrać swoją przesyłkę, a także adres samego adresata. Należy ręcznie wypełnić odpowiednią etykietę nadawczą, a następnie wysłać przesyłkę bezpośrednio na Poczcie. Warto jest także zaznaczyć, że mamy wtedy możliwość skorzystania ze śledzenia przesyłki.

Wysyłka w Żabce

Klienci mają także możliwość nadania swojej przesyłki w dowolnym sklepie z sieci Żabka. Istnieją dwie opcje dostarczenia takiej przesyłki. Można ją bezpośrednio dostarczyć do domu adresata, bądź do wybranego innego sklepu Żabka. W celu nadania takiej przesyłki należy wejść na stronę Żabki, przygotować odpowiednio zaadresowaną etykietę i nakleić ją na paczkę.